Share on email
Share on pinterest
Share on telegram

Πήρε το ντέρμπι στη Μήλο η Ελλάς

Άλλη μια νίκη στο πρωτάθλημα της ΕΠΣ Κυκλάδων πήρε σήμερα η Ελλάς, καθώς επικράτησε 3-0 του Παμμηλιακού σε αγώνα που έγινε στη Μήλο. Με τη νίκη αυτή η ομάδα της Σύρου έφτασε τους 25 βαθμούς, κάνοντας ένα ακόμη βήμα για την κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος.

Οι καλύτερες στιγμές και τα γκολ της αναμέτρησης
10’ ο Μπακατσέλος, μετά την πάσα του Παυλόπουλους βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση στο ύψος της μικρής περιοχής και με πλασέ άνοιξε το σκορ για την Ελλάς Σύρου 0-1.
18’ άουτ πέρασε το σουτ του Παυλόπουλου έπειτα την κάθετη πάσα του Ογκνιάνοφ.
25’ ο Παυλόπουλος με ανάποδη κεφαλιά έπειτα την εκτέλεση φάουλ του Ογκνιάνοφ έστειλε τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Πρίφτη.
26’ ο Σκούπρα με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έστειλε τη μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου.
33’ ο Πρίφτης απέκρουσε εύκολα το σουτ του Παυλόπουλου.
38’ ο Νομικός με ωραία πάσα βρήκε εντός της περιοχής τον Ογκνιάνοφ και ο δεύτερος έχασε τεράστια ευκαιρία να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας της Μήλου.
42’ ο Ογκνιάνοφ έπειτα την κάθετη πάσα του Παυλόπουλου βρέθηκε σε θέση βολής μέσα στην περιοχή και με σου έκανε το 0-2 για του Συγκρότημα του κ. Παπαδόπουλου.
43’ κεφαλιά του Σκούπρα στην σέντρα του Ογκνιάνοφ, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Πρίφτη.
46’ ο Παυλόπουλος βρέθηκε σε θέση βολή, όμως το σουτ που επιχείρησε από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλα άουτ.
50’ ο Νομικός έπειτα από την συνεργασία του με τον Ογκνιάνοφ βρέθηκε μέσα στην περιοχή, όμως το σουτ του σταμάτησε τη μπάλα στο δοκάρι του Πρίφτη.
51’ ο Λαλάς έπειτα από την ασίστ του Παυλόπουλου έκανε το 0-3 για την Ελλάς Σύρου.
56’ ο Παυλόπουλος από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλα εκτός.
57’ τεράστια ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον Νομικός να στέλνει για δεύτερη φορά στο ματς τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Πρίφτη.
60’ ακυρώθηκε γκολ του Λαλά, καθώς ο βοηθός σήκωσε τη σημαία του και τον υπέδειξε σε θέση οφσάιντ.
63’ άουτ πέρασε η μπάλα στο σουτ του Sarr στην πρώτη επιθετική ενέργεια του Παμμηλιακού.
65’ ο Ογκνιάνος έπειτα από ατομική ενέργεια βρέθηκε σε θέση βολής, όμως το σουτ που επιχείρησε πέρασε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Παμμηλιακού.
79’ ο Σκούπρα μετά από ατομική ενέργεια βρέθηκε μέσα στην περιοχή, όμως ο Πρίφτης με σουτ έστειλε τη μπάλα σε κόρνερ.
81’ απευθείας φάουλ του Σκούπρα, χωρίς πρόβλημα ο Πρφτης.
87’ άουτ πέρασε το σουτ του Μπακατσέλου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έπειτα το κόρνερ του Μανουδάκη.
88’ τεράστια ευκαιρία με τον Σκούπρα για την Ελλάς Σύρου, καθώς η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Παμμηλιακού.
89’ άουτ κατέληξε το σουτ του Σκούπρα έπειτα το κόρνερ που εκτέλεσε ο Μανουδάκης.

Παμμηλιακός – Ελλάς Σύρου 0-3
Διαιτητής ήταν ο Γιάννης Ζαράνης και βοηθοί οι Μαθιουδάκης και Κουλακιότης

Παμμηλιακός (Χ. Πατσιούρας): Πρίφτης, Μπάτση, Sarr, Diouf, Δίντσης, Atanasov, Κυρίτσης (66’ Μαρκαντώνης), Ραπανάκης Παππάς, Παπαδημητρίου (22’ λ.τρ. Μαυρογιάννης, 72’ Παγώνης), Λιβάνιος.

Ελλάς Σύρου (Κ. Παπαδόπουλος): Μώτος, Λαλάς, Κολλιάκος, Σκούπρα, Encev, Ογκνιάνοφ (75’ Πρίντεζης), Μπακατσέλος, Παυλόπουλος (77’ Ρηγούτσος), Παράβαλος (65’ Μαϊπάς), Μανουδάκης, Νομικός (77’ Χατζηδιαμαντής).

πηγή: Κοινή Γνωμη