Share on email
Share on pinterest
Share on telegram

Παλικαρίσια νίκη για την Ελλάς Σύρου, 2-1 την ΑΕ Μυκόνου

Τεράστια νίκη για την ομάδα της Ελλάς Σύρου απέναντι στην πρωτοπόρο μέχρι και σήμερα του Γ΄Ομίλου της Γ Εθνικής ΑΕ Μυκόνου με 2-1.

Η Ελλάς Σύρου, επικράτησε στο μεγάλο παιχνίδι χάρη στο γκολ που σημείωσε ο Γιώργος Μπακατσέλος στο 98’. Μία νίκη που δικαιωματικά η ομάδα μας άνηκε καθώς έπαιξε εκπληκτικό ποδόσφαιρο για μία ακόμα αγωνιστική.

Το σκορ το άνοιξε στο 29ο λεπτό ο Ζάχι, ενώ ο Σπυρόπουλος ισοφάρισε στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο 54 η Μύκονος κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Ζγκούρι αλλά ο τερματοφύλακας της ΕΛΛΑΣ Σύρου Παπαδόπουλος μάντεψε σωστά και απέκρουσε το πέναλτι κρατώντας το 1-1 για την ομάδα μας.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί ο αγώνας ο  Γιώργος Μπακατσέλος, οποίος μπήκε αλλαγή εκανε το 2-1 βάζοντας φωτιά… στο γήπεδο το οποίο γέμισε ασφυκτικά γι ακόμα μια φορά.

Μεγάλη νίκη, απέναντι σε ένα μεγάλο αντίπαλο, με πολλές ευκαιρίες, για την ομάδα μας και στο οποίο τόσο οι παίκτες όσο και στο staf αξίζουν συγχαρητήρια.

Στην κορυφή πέρασε η Ρόδος η οποία επιβλήθηκε 3-2 στην Κω του ΑΟ Πυλίου. Στην 2η θέση βρίσκονται ο Αστέρας Βάρης που επικράτησε 3-0 της Εράνης και η Κόρινθος που πέρασε με 1-0 απο την Ρόδο επι του Ιάλυσου.

Μετά και την 6η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, η Ελλάς έφτασε τους 9 βαθμούς, ενώ η ΑΕ Μυκόνου παρέμεινε στους 12.

Ελλάς Σύρου: Παπαδόπουλος, Αγιώτης, Οικονομόπουλος, Ζάχι, Μάγκας, Παράβαλος (64′ Μπακατσέλος), Κόνσι, Μπόσιος, Καρμοίρης (83′ Λαντίκας), Μούντριχας (83′ Πρεβεζιάνος), Μηνάς, Παυλόπουλος (60′ Φάμπρι)

ΑΕ Μυκόνου: Φαρμάκης, Σπυρόπουλος, Κέμπε (60′ Κουτσούλης), Αρκούδας, Πούλος, Πάγια, Ζγκούρι, Μουρίκι, Γιαννόπουλος (64′ Θεοδώρου), Πινέιρο (46′ Τουσάι), Παπαδόπουλος