ΕΝΑ ΝΗΣΙ, ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗ Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on pinterest
Share on telegram

Με 10 παίκτες, νίκησε το ντέρμπι η Ελλάς Σύρου (Βίντεο)

Με 10 παίκτες, νίκησε το ντέρμπι η Ελλάς Σύρου (Βίντεο)

Τι και αν έπαιζε με 10 παίκτες για περισσότερο από 70 λεπτά; (Αποβλήθηκε ο Έντσεφ). Η Ελλάς Σύρου έβγαλε ψυχή, νίκησε 3-0 τον πάντα αξιόμαχο Α.Ο Πύργου και ξεκίνησε με το δεξί το φετινό πρωτάθλημα της ΕΠΣ Κυκλάδων. Η Ελλάς σκόραρε με παίκτη λιγότερο, ενώ στην συνέχεια και η ομάδα του Πύργου δέχτηκε 2 κόκκινες κάρτες μένοντας με 9 παίκτες.

Στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης, έπειτα από ένταση που δημιουργήθηκε έξω απ’ την περιοχή της ομάδας του Πύργου, ο Ένσεφ της Ελλάς Σύρου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα

Η Ελλάς Σύρου άνοιξε το σκορ μετά από όμορφη σέντρα του Ογκνιάνοφ, ο Μπακατσέλος με μονοκόμματο σούτ νίκησε τον Τσουκαλά για το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 52ο λεπτό ο Λούκα της ομάδας του Πύργου αντίκρισε την κόκκινη κάρτα για φάουλ πάνω στον Παυλόπουλο.

Στο 59ο λεπτό ο Σελιστάι αντίκρισε την κόκκινη κάρτα για φάουλ έξω απ’ την περιοχή, και η ομάδα του Πύργου έμεινε με εννιά ποδοσφαιριστές.

Το 2-0 και η σφραγίδα της νίκης μπήκε στο 77΄ με τον Παυλόπουλο να εκμεταλλεύεται την όμορφη μπαλιά του Σταμούλη και να νικάει τον Τσουκαλά για δεύτερη φορά.

Στο 87΄ ο Γιώργος Περιάλης μετά από όμορφη ενέργεια ανατράπηκε, με τον κύριο Βακόνδιο να δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Παυλόπουλος εκτέλεσε εύστοχα στο 88΄ για το τελικό 3-0.

Ελλάς Σύρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος, Λαλάς, Παράβαλος, Κολλιάκος, Οικονομόπουλος, Σταμούλης, Έντσεφ, Μπακατσέλος, Ογκνιάνοφ, Παυλόπουλος, Περιάλης

Χατζηδιαμαντής, Μανουδάκης, Μωτος, Αργυρός, Μάηπας, Πρίντεζης, Ρηγούτσος, Νομικός

Α.Ο Πύργου (Κωνσταντόπουλος): Τσουκαλάς, Παπαθανασίου, Δρόσος, Νομικός, Αχμετάι, Φύτρος, Σελιστάι, Μαναριώτης, Φύτρος, Κελίδης, Λούκα

Προστάκης, Ντεκίδης, Μαγγόλιας, Καραμολέγκος, Αναγνώστου

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ BLUE STAR FERRIES
(1η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. Α.Ε. ΠΑΡΟΥ – Α.Σ. ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΑΡΟΥ Σάββατο ΖΑΡΑΝΗΣ Ι., ΑΡΜΑΚΟΛΑΣ Ι., ΓΕΩΡΓΑΡΑΣ Η. (Παρατηρητής Διαιτησίας: ΜΕΝΔΡΙΝΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ) 2-0
2. Α.Σ. ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ 2020 – Α.Ο. ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΚΑΜΑΡΙΟΥ Σάββατο ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΡΟΥΣΣΟΥ Ι., ΝΑΚΚΑΣ Ν. 0-0
3. Α.Π.Ο. ΕΛΛΑΣ ΣΥΡΟΥ – Α.Ο. ΠΥΡΓΟΥ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ – ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ Σάββατο ΒΑΚΟΝΔΙΟΣ Μ., ΡΟΥΣΣΟΣ Ι. Ι., ΓΡΥΠΑΡΗΣ Μ. (Παρατηρητής Διαιτησίας: ΑΡΜΑΚΟΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ) 3-0
Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. Α.Π.Ο. ΕΛΛΑΣ ΣΥΡΟΥ 3 1 1 0 0 3 0
2. Α.Ε. ΠΑΡΟΥ 3 1 1 0 0 2 0
3. Α.Σ. ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ 2020 1 1 0 1 0 0 0
4. Α.Ο. ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ 1 1 0 1 0 0 0
5. Α.Σ. ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ 0 1 0 0 1 0 2
6. Α.Ο. ΠΥΡΓΟΥ 0 1 0 0 1 0 3

Αντιγράψτε και μοιραστείτε το Short URL: https://ellassyrou.gr/hl4m

Υπεύθυνος Γραφείου Τύπου:
Γιώργος Σολάρης
press@ellassyrou.gr

  • POWERED BY
  • ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

    (31)
    3 - 0

    Ελλάς Σύρου - Α.Ο Πυλίου Κω

    (30)
    3 - 1

    Ελλάς Σύρου - Παναιγιάλειος

    (29)
    0 - 2

    Ερµιονίδα - Ελλάς Σύρου

    (28)
    6 - 0

    Ελλάς Σύρου - Α.Ε. Μεσολογγίου

    (27)
    0 - 2

    Εράνη Φιλιατρών - Ελλάς Σύρου

    (26)
    4 - 1

    Ελλάς Σύρου - Κόρινθος

    (25)
    2 - 1

    Θύελλα Ραφήνας - Ελλάς Σύρου

    (24)
    0 - 1

    Ελλάς Σύρου - Παναργειακός

    (23)
    3 - 0

    Α.Ε Μυκόνου - Ελλάς Σύρου

    (22)
    0 - 2

    Βύζας Μεγάρων - Ελλάς Σύρου

    (21)
    2 - 0

    Ελλάς Σύρου - Μαρκό

    (20)
    2 - 1

    Ιάλυσος - Ελλάς Σύρου

    (19)
    1 - 1

    Ελλάς Σύρου - Κυανούς Αστήρ Βάρης

    (18)
    0 - 1

    ΑΕΡ Αφάντου - Ελλάς Σύρου

    (17)
    4 - 1

    Ελλάς Σύρου - Πανελευσινιακός

    (16)
    0 - 2

    Π.Α.Ο Βάρδας - Ελλάς Σύρου

    (15)
    1 - 1

    Ελλάς Σύρου - Α.Σ Ρόδος

    (14)
    1 - 2

    Α.Ο Πυλίου Κω - Ελλάς Σύρου

    (13)
    2 - 1

    Παναιγιάλειος - Ελλάς Σύρου

    (12)
    2 - 0

    Ελλάς Σύρου - Ερµιονίδα

    (11)
    0 - 4

    Α.Ε. Μεσολογγίου - Ελλάς Σύρου

    (10)
    4 - 0

    Ελλάς Σύρου - Εράνη Φιλιατρών

    (9)
    1 - 0

    Κόρινθος - Ελλάς Σύρου

    (8)
    1 - 1

    Ελλάς Σύρου - Θύελλα Ραφήνας

    (7)
    2 - 0

    Παναργειακός - Ελλάς Σύρου

    (6)
    2 - 1

    Ελλάς Σύρου - Α.Ε Μυκόνου

    (5)
    4 - 1

    Ελλάς Σύρου - Βύζας Μεγάρων

    (4)
    1 - 0

    Μαρκό - Ελλάς Σύρου

    (3)
    1 - 2

    Ελλάς Σύρου - Ιάλυσος

    (2)
    2 - 0

    Κυανούς Αστήρ Βάρης - Ελλάς Σύρου

    (1)
    1 - 0

    Ελλάς Σύρου - ΑΕΡ Αφάντου

  • ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

    Πρόγραμμα

    Ημ/νίαΑγώναςΏρα / ΑποτέλεσμαΑγωνιστική
    2024-04-20 15:00:0020/04/2024 Α.Σ Ρόδος - Ελλάς Σύρου 15:00:0015:0032
    2024-04-24 15:00:0024/04/2024 Ελλάς Σύρου - Π.Α.Ο Βάρδας 15:00:0015:0033
    2024-04-28 15:00:0028/04/2024 Πανελευσινιακός - Ελλάς Σύρου 15:00:0015:0034

  • ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ