Share on email
Share on pinterest
Share on telegram

Με 10 παίκτες, νίκησε το ντέρμπι η Ελλάς Σύρου (Βίντεο)

Τι και αν έπαιζε με 10 παίκτες για περισσότερο από 70 λεπτά; (Αποβλήθηκε ο Έντσεφ). Η Ελλάς Σύρου έβγαλε ψυχή, νίκησε 3-0 τον πάντα αξιόμαχο Α.Ο Πύργου και ξεκίνησε με το δεξί το φετινό πρωτάθλημα της ΕΠΣ Κυκλάδων. Η Ελλάς σκόραρε με παίκτη λιγότερο, ενώ στην συνέχεια και η ομάδα του Πύργου δέχτηκε 2 κόκκινες κάρτες μένοντας με 9 παίκτες.

Στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης, έπειτα από ένταση που δημιουργήθηκε έξω απ’ την περιοχή της ομάδας του Πύργου, ο Ένσεφ της Ελλάς Σύρου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα

Η Ελλάς Σύρου άνοιξε το σκορ μετά από όμορφη σέντρα του Ογκνιάνοφ, ο Μπακατσέλος με μονοκόμματο σούτ νίκησε τον Τσουκαλά για το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 52ο λεπτό ο Λούκα της ομάδας του Πύργου αντίκρισε την κόκκινη κάρτα για φάουλ πάνω στον Παυλόπουλο.

Στο 59ο λεπτό ο Σελιστάι αντίκρισε την κόκκινη κάρτα για φάουλ έξω απ’ την περιοχή, και η ομάδα του Πύργου έμεινε με εννιά ποδοσφαιριστές.

Το 2-0 και η σφραγίδα της νίκης μπήκε στο 77΄ με τον Παυλόπουλο να εκμεταλλεύεται την όμορφη μπαλιά του Σταμούλη και να νικάει τον Τσουκαλά για δεύτερη φορά.

Στο 87΄ ο Γιώργος Περιάλης μετά από όμορφη ενέργεια ανατράπηκε, με τον κύριο Βακόνδιο να δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Παυλόπουλος εκτέλεσε εύστοχα στο 88΄ για το τελικό 3-0.

Ελλάς Σύρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος, Λαλάς, Παράβαλος, Κολλιάκος, Οικονομόπουλος, Σταμούλης, Έντσεφ, Μπακατσέλος, Ογκνιάνοφ, Παυλόπουλος, Περιάλης

Χατζηδιαμαντής, Μανουδάκης, Μωτος, Αργυρός, Μάηπας, Πρίντεζης, Ρηγούτσος, Νομικός

Α.Ο Πύργου (Κωνσταντόπουλος): Τσουκαλάς, Παπαθανασίου, Δρόσος, Νομικός, Αχμετάι, Φύτρος, Σελιστάι, Μαναριώτης, Φύτρος, Κελίδης, Λούκα

Προστάκης, Ντεκίδης, Μαγγόλιας, Καραμολέγκος, Αναγνώστου

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ BLUE STAR FERRIES
(1η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. Α.Ε. ΠΑΡΟΥ – Α.Σ. ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΑΡΟΥ Σάββατο ΖΑΡΑΝΗΣ Ι., ΑΡΜΑΚΟΛΑΣ Ι., ΓΕΩΡΓΑΡΑΣ Η. (Παρατηρητής Διαιτησίας: ΜΕΝΔΡΙΝΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ) 2-0
2. Α.Σ. ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ 2020 – Α.Ο. ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΚΑΜΑΡΙΟΥ Σάββατο ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΡΟΥΣΣΟΥ Ι., ΝΑΚΚΑΣ Ν. 0-0
3. Α.Π.Ο. ΕΛΛΑΣ ΣΥΡΟΥ – Α.Ο. ΠΥΡΓΟΥ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ – ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ Σάββατο ΒΑΚΟΝΔΙΟΣ Μ., ΡΟΥΣΣΟΣ Ι. Ι., ΓΡΥΠΑΡΗΣ Μ. (Παρατηρητής Διαιτησίας: ΑΡΜΑΚΟΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ) 3-0