Share on email
Share on pinterest
Share on telegram

Ήττα και φωνές για τη τραγική διαιτησία στη Ραφήνα

Την ήττα με 2-1 στη Ραφήνα από τη Θύελλα γνώρισε η Ελλάς Σύρου στον αγώνα που έγινε για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η Θυελλα Ραφήνας κατάφερε να προηγηθεί στο 20′ όταν μετά από χτύπημα φάουλ του Γκούμα, ο Αγγελής με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Στο 32′ ο Χάρης Παράβαλος με ωραίο πλασέ έφερε το παιχνίδι στα ίσα μετά από σέντρα του Περικλή Μηνά.

Η Θύελλα Ραφήνας κατάφερε να κάνει το 2-1 με τον Χίσο. Στο 62′ η ομάδα της Θύελλας Ραφήνας κέρδισε πέναλτι με τον Κοντογεώργη, αλλά ο Μουλαράς δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα.

Στον 70 λεπτό ο Παναγιωταράς στέρησε κάτι θετικό απο την ομάδα μας, αφού δεν έδωσε καθαρό χέρι-πέναλτι με την μπάλα να κατεύθυνση προς το τέρμα και τους Συριανούς να φωνάζουν δικαιωματικά, ολοκληρώνοντας το έργο της διαιτητικής τριάδας.

Θύελλα Ραφήνας (Ν. Μεσολόγγης): Κουμής, Αγγελής, Παρασκευόπουλος (43΄Φλώρος), Μαντζώρος (9′ Φύτρος αν. αλλαγή), Τσούκας, Ντάφλας, Κοντογιάννης, Μαρτίνος, Σάνι (46′ Κωτσάκης) , Γκούμας ( 96′ Μακροδημήτρης) , Χίσο

Ελλάς Σύρου (Π Χριστοφιλέας): Μουλαρας, Ζαφείρης (65′ Συριανός), Ζαχι, Οικονομόπουλος, Καρμοίρης (39′ Κασάπης αν. αλλαγή), Μποσσιο, Μηνας, Πρεβεζιανος, Μουντριχας (65′ Σακελλαρίου), Λαντίκας (56′ Παυλόπουλος), Παραβαλος (46′ Μελισσόπουλος)

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παναγιωτάρας (Αθηνών) με βοηθούς τους Νούσια (Άρτας) και Τζέλο (Αθηνών)

Σκληρή ανακοίνωση εξέδωσε η ομάδα της Ελλάς για τους διαιτητές του αγώνα

Σήμερα γίναμε μάρτυρες μιας άθλιας και προκλητικής διαιτησίας στην Ραφήνα. Το τρίο Παναγιωταρά, Νούσια και τζελου ήταν κάκιστο, δείχνοντας σε κάθε απόφαση τους ότι η ομάδα μας δεν είχε καμία τύχη στο σημερινό παιχνίδι.

Κάθε σφύριγμα από το πρώτο λεπτό έδινε τον τόνο. Επειδή τα φαινόμενα αυτά αρχίζουν και επαναλαμβάνονται με ύποπτη συχνότητα στα τελευταία παιχνίδια δηλώνουμε ότι δεν θα ανεχθούμε άλλη τέτοια αδικία εις βάρος μας και συνιστούμε την προσοχή όλων ενόψει της τελικής ευθείας του πρωταθλήματος.

Πηγή φωτο και video: Irafina.gr