Share on pinterest
Share on telegram

Έπεσε μαχόμενη η Ελλάς Σύρου στο Αίγιο

Με αρκετά μεγάλη μεγάλη καθυστέρηση ξεκίνησε το παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής του Γ ομίλου μεταξύ των ομάδων του Παναιγιάλειου και της Ελλάς Σύρου στο γήπεδο της Αβύθου.

Ο λόγος της καθυστέρησης η οποία ξεπέρασε τα 40 λεπτά είναι διότι οι εμφανίσεις των δύο ομάδων ταίριαζαν μεταξύ τους με αποτέλεσμα ο διαιτητής του αγώνα να ζητήσει να αντικατασταθούν οι εμφανίσεις,

Τελικώς, οι παίκτες της Σύρου, αναγκάστηκαν να αγωνιστούν με τις προπονητικές εμφανίσεις.

Η ομάδα μας παρόλο που μπήκε δυνατά στο παιχνίδι. Την πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα είχε η ομάδα της Σύρου στο 10 λεπτό με τον Conci, οποίος πλάσαρε με την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα άουτ.

Τρία λεπτά αργότερα στο 13 λεπτό ο Παναιγιάλειος ανοίγει το σκορ με το Βασιλτσή με ένα γυριστό σουτ, νικώντας τον τερματοφύλακα της Ελλάς Σύρου.

Στο 24 λεπτό, η Ελλάς Σύρου έχασε μεγάλη ευκαιρία με δυνατό σουτ του Μηνά και τον τερματοφύλακα του Αιγίου να απομακρύνει με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ.

Γκολ στο 27 λεπτό από τον Μακρή με κοντινή κεφαλιά σε ανύποπτο χρόνο, κάτω από έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενουμένων.

Στο 35 λεπτό ο Παναιγιάλειος έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Κοντοχρήστο.

Καλή ευκαιρία για την Ελλάς Σύρου από τον Ντεμίρ Ζάχι στο 41 λεπτό

Μεγάλη ευκαιρία με τον Βοκαιλή στο 43 λεπτό με τον τερματοφύλακα της Ελλάς Σύρου τον Βαγγέλη Παπαδόπουλο να κάνει μια εντυπωσιακή απόκρουση γλυτώνοντας την ομάδα μας από σίγουρο γκολ.

To δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την ομάδα της Σύρου, να έχει την κατοχή και τον έλεγχο του αγώνα. Ωστόσο δεν άργησε να έρθει η μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας.

Με την είσοδο του στον αγώνα ο Παυλόπουλος έχασε μεγάλη ευκαιρία με το κεφάλι στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι στο 53ο λεπτό.

Στο 64ο λεπτό ο Παναγιώτης Παυλόπουλος φάνηκε άτυχος καθώς τραυματίστηκε  και ζήτησε από τον Παναγιώτη Χριστοφιλέα να τον αντικαταστήσει. Την θέση του πήρε ο Χάρης Παράβαλος.

Γι αρκετά λεπτά δεν βλέπαμε ποδόσφαιρο, οι ρυθμοί έπεσαν, καθώς υπήρχαν αρκετές διακοπές στον αγώνα λόγω τραυματισμών παικτών,

Στο 77ο  λεπτό ο Περικλής Μηνάς με φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή τροφοδότησε τον Καρμοίρη οποίος με το κεφάλι στη μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα άουτ.

Στο 82ο λεπτό ο Ραφαήλ Μελισσόπουλος σούταρε έξω από την μεγάλη περιοχή κερδίζοντας κόρνερ.

Δύο λεπτά αργότερα η Ελλάς Σύρου, μείωσε από πολύ κοντά σε 2-1 με τον Μελισσόπουλο να χρήζεται σκόρερ στέλνοντας στην σέντρα την ομάδα του Αιγίου.

Στο 91 λεπτό του αγώνα η ομάδα μας διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι από σουτ που έκανε ο Παράβαλος και ακούμπησε του χέρι του Φωκαιδή.

Η ομάδα της Ελλάς Σύρου δεν κατάφερε να ισοφαρίσει και να πάρει κάτι θετικό από το παιχνίδι ωστόσο μπορεί να αισθάνεται ευχαριστημένη γι άλλη μια φορά για την αγωνιστικότητα της και την παρουσία της σε ένα ακόμα παιχνίδι.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Ανδρέας Μπόγκος από τον Σύνδεσμο Αργολίδος, με βοηθούς τους κ.κ. Παναγιώτη Κωνσταντόπουλο και Παναγιώτη Τσούκα από τον Σύνδεσμο Αρκαδίας.

Ελλάς Σύρου (Προπονητής Παναγιώτης Χριστοφιλέας)

Παπαδόπουλος, Ζαφείρης(60΄ Λαντίκας), Οικονομόπουλος(46΄ Παυλόπουλος, Παράβαλος), Μαγκας, Ζάχι, Καρμοίρης, Μούντριχας, Bossio, Conci, Μηνάς, Μελισσοπουλος.

Παναιγιάλειος ΓΣ (Προπονητής Νίκος Μανούρας)

Παπαδόπουλος, Μωραίτης, Κυριακίδης, Μαυρόπουλος, Φωκαιδής, Μακρής, Κοντοχρήστος, Σανδραβέλης, Λούκας, Κραγιόπουλος, Βασίλτσης (68΄ Σκούτας)