Share on email
Share on pinterest
Share on telegram

Εύκολη νίκη με καλή εμφάνιση για την ανδρική μας ομάδα (Βίντεο)

Πραγματοποιώντας μια από τις καλύτερες φετινές της εμφανίσεις, η Ελλάς Σύρου επικράτησε 7-0!!! του Παμμηλιακού στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος και ξέφυγε 8 βαθμούς από τον Πανναξιακό στην μάχη του τίτλου. Εκπληκτικός ο Παναγιώτης Παυλόπουλος με 5 γκολ!!! το ένα καλύτερο από το άλλο.

Ελλάς Σύρου-Παμμηλιακός 7-0

Η ομάδα του Κώστα Παπαδόπουλου άνοιξε το σκορ στο 18΄ με ωραία σέντρα του Παράβαλου και καρφωτή κεφαλιά του Παυλόπουλου. Το 2-0 έγινε πού γρήγορα, καθώς 4 λεπτά αργότερα ο Παυλόπουλος σκόραρε ξανά. Στο 30΄ ο Μαριάν Ογκνιάνοφ με έξοχη εκτέλεση φάουλ ανέβασε την δείκτη του σκορ στο 3-0. Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί η Ελλάς χτύπησε για τέταρτη φορά… ξανά με τον Παυλόπουλο στο 33΄.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (53΄) ο Παυλόπουλος με εκπληκτικό γυριστό σουτ έκανε το 5-0, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ξανά ο Παυλόπουλος με επίσης εκπληκτικό γυριστό σουτ διαμόρφωσε το 6-0. Στο φινάλε του αγώνα ο Έντσεφ έγραψε το 7-0 μετά από κοντινό πλασέ του Χατζηδιαμαντή και επέμβαση του Μαυρογιάννη.

Διαιτητής: Ζαράνης, Βοηθοί: Αρμακόλας-Γρυπάρης

Ελλάς Σύρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος, Λαλάς (Μάιπας 73΄), Σταμούλης (Μανουδάκης 60΄), Οικονομόπουλος, Κολλιάκος (Αργυρός 60΄), Έντσεφ, Ογκνιάνοφ (Χατζηδιαμαντής 73΄), Μπακατσέλος, Παυλόπουλος, Περιάλης (Νομικός 56΄), Παράβαλος

Παμμηλιακός: Καπάνταης (Μαυρογιάννης 73΄), Μωραϊτης, Μαραγκόπουλος, Κυρίτσης, Ατανάσοφ, Ντιουφ, Ραφαελ (Αϊβαλιώτης 60΄), Σάντα, Μαρκαντώνης (Ζούλιας 60΄), Παπάς (Παγώνης 60΄), Μαυρογιάννης

Το Δ.Σ της ομάδας μας ευχαριστεί θερμά τον κόσμο που βρέθηκε στο πλευρό μας για μια ακόμη φορά.

Δείτε όλο το παιχνίδι όπως αυτό μεταδόθηκε από sportcyclades, koinignomi και syros-sports